Deklaracja dostępności

Inauguracja Roku Kulturalnego 2013/2014 | Gminny Ośrodek Kultury Rudziniec

Gminny Ośrodek Kultury Rudziniec

28 października 2013

Inauguracja Roku Kulturalnego 2013/2014

28 października w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Rudziniec odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego.

W uroczystości uczestniczyła Pani Krystyna Szumilas – Minister Edukacji Narodowej, Wójt Gminy Rudziniec pan Krzysztof Obrzut , Radni Powiatu Gliwickiego z przewodniczącym Rady Panem Tadeuszem Mamokiem na czele, członek Zarządu Powiatu Gliwickiego Sławomir Adamczyk, radni Rady Gminy Rudziniec, dyrektorzy zaprzyjaźnionych  instytucji  kultury z sąsiednich gmin, dyrektorzy placówek oświatowych oraz młodzież z rodzicami z terenu Gminy.

Zaproszeni goście zostali „poczęstowani” sporą dawką występów artystycznych .

Na scenie zaprezentowali się uczniowie i absolwenci PSM II stopnia w Gliwicach w przedstawieniu „Wesele z figlami”, a po uroczystym zainaugurowaniu roku przez Panią Minister, Wójta Gminy oraz dyrektor GOK  nastąpiły brawurowe, pełne energii popisy grup działających w Gminnym Ośrodku Kultury. Uczestnicy inauguracji byli pod wrażeniem wysokiego poziomu przygotowania młodzieży i dzieci, niezwykle kolorowych występów tańca nowoczesnego towarzyskiego, mażoretek oraz koncertu  orkiestry dętej.

Podczas uroczystości rozdano 50 kulturalnych aniołów partnerom, rękodzielnikom, pracownikom oraz  wolontariuszom

Dyrektor GOK serdecznie podziękowała wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości i życzyła wszystkiego kulturalnego w Nowym Roku.

GALERIA ZDJĘĆ