Gminny Ośrodek Kultury Rudziniec

5 marca 2015

Konkurs Recytatorski

5 marca 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Rudziniec w Poniszowicach zostały przeprowadzone eliminacje do Konkursu Recytatorskiego Mały OKR 2015 dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum. Uczniowie kl. IV-VI rywalizowali z sobą w ramach Ligi Humanistycznej Szkół Podstawowych Gminy Rudziniec. Konkurs ten, jak co roku, odbył się pod patronatem Wójta Gminy Rudziniec. Organizatorami byli: GOK Rudziniec, ZSP w Pławniowicach i  SP w Rudnie.

O godz. 10:00 uczniowie klas 0-III recytowali utwory poetyckie przed komisją w składzie: Adam Radosz – przewodniczący oraz Jarosław Filipski i Barbara Skawińska.

- I miejsce i tytuł Mistrza Recytacji w kategorii klas 0-III wywalczyła Natalia Zaczkowska ze Szkoły Podstawowej w Rudnie,

- II miejsce – Bianca Böhm ze Szkoły Podstawowej w Bojszowie,

- III miejsce – Nikola Piechuta z ZSP w Poniszowicach.

Nagrodę Publiczności wywalczyła Bianca Böhm z SP w Bojszowie.

 

W kategorii klas IV-VI uczniowie zaprezentowali utwór poetycki i fragment prozy. Komisja ustaliła następujący werdykt:

I miejsce i tytuł Mistrza Recytacji dla Julii Mysłowieckiej - SP w Kleszczowie

II miejsce – Michaela Sklorz z SP w Rudnie,

III miejsce – Agnieszka Jurkiewicz z SP w Kleszczowie

Wyróżnienia otrzymali -  Bartłomiej Kuziel z SP w Kleszczowie i Oliwia Stępień z SP w Bycinie

Nagroda Publiczności – Michaela Sklorz z SP w Rudnie

 

Po raz pierwszy w eliminacjach MAŁEGO OKR 2015 wzięli udział uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rudzińcu. Komisja ustaliła następujący werdykt:

 

I miejsce – Adam Roziak

II miejsce – Magdalena Salamak

II miejsce – Wiktoria Karaszewska

III miejsce – Karolina Suchan

Wyróżnienie – Sandra Nowak

Nagroda Publiczności – Karolina Suchan

 

Wójt Gminy, pan Krzysztof Obrzut, wręczył puchary tegorocznym Mistrzyniom Recytacji, pozostali uczniowie otrzymali dyplomy, uczniowie klas 0-III oraz gimnazjum nagrody książkowe. Laureaci klas IV-VI otrzymają nagrody książkowe na Gali Ligi Humanistycznej.

Natalia Zaczkowska, Julia Mysłowiecka oraz Adam Roziak zostali zakwalifikowani przez komisję do Eliminacji Regionalnego Konkursu Recytatorskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów „Mały OKR 2015”, które odbędą się 16 , 17 i 19 marca 2015 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

GALERIA ZDJĘĆ