23 czerwca 2019

XIII Noc Świętojańska – święto ognia i wody

23 czerwca na plaży w Niewieszy nad Zbiornikiem Pławniowickim, wśród lasów,

wokół rozpalonych ognisk tworzących  wyjątkowy klimat dla wszystkich zakochanych

odbyło się prawdziwe misterium ognia i wody, zorganizowano  prasłowiańskie święto miłości

w magiczną noc czaru i jedności, harmonii i równowagi

Impreza pod patronatem Wójta Gminy Rudziniec Krzysztofa Obrzuta

tradycyjnie została zorganizowana przez Gminny Ośrodek  Kultury Rudziniec .

Uczestnicy imprezy zachęcani byli do wspólnej zabawy. Odbyły się warsztaty rękodzielnicze  i  plastyczne.

Dla najmłodszych zorganizowano animacje, a także konkurs plastyczny KWIAT PAPROCI .

Wyplatano  wianki, które  wraz z wieńcem integracyjnym  wykonanym w tym roku przez mieszkanki Łączy i Łan

a także grupę Aktywny Senior  po barwnym korowodzie świętojanek w asyście włodarzy , Gminnej Orkiestry Dętej,

mażoretek  i zaproszonych gości zostały  puszczone na wodę.

Na  scenie głównej wystąpiły  dzieci i młodzież z GOK Rudziniec, zespół De Silvers,

gwiazda disco polo POWER PLAY , Blue Party oraz DOXXX.

Imprezę  zakończył pokaz pirotechniczny w formie  kwitnącego magicznego  kwiatu  paproci

natomiast gwiezdną dyskotekę poprowadził DJ MICZI.

>> GALERIA ZDJĘĆ<<

Sponsorami wydarzenia byli: “OLMET” Sp. z o.o. sp.k. oraz “GAZ-SYSTEM S.A.”

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM jest spółką odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Na terenie gminy Rudziniec GAZ-SYSTEM realizuje kluczową inwestycję, tj. gazociąg Tworóg – Kędzierzyn-Koźle.

Ważną korzyścią dla gminy będzie odprowadzany corocznie podatek od nieruchomości. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.