2 października 2013

Piotr Golombek – instruktor gry na keyboardzie

IMG_1414Odkąd pamiętam, zawsze lubiłem słuchać muzyki. W roku 1997, mając 12 lat, za namową księdza proboszcza mojej rodzinnej parafii, odbyłem pierwszą lekcję nauki gry na pianinie. Wtedy jeszcze niewiele to dla mnie znaczyło, jednak z biegiem czasu zaczynałem rozumieć, jak ważnym wydarzeniem w moim życiu była owa „pierwsza lekcja”. Przyjaźń z klawiszami układała się bardzo dobrze i bardzo szybko ukierunkowano mnie na organy kościelne. Jako że moim pierwszym nauczycielem był Pan Ryszard Klein – organista parafii św. Anny w Zabrzu – mogłem nabyć wiedzę i umiejętności pod kątem gry w kościele. I takim sposobem w wieku 13 lat zagrałem pierwszy raz w kościele. Było to nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Moja służba na organach trwa do dziś. Dalszy rozwój muzyczny również był ukierunkowany w stronę muzyki organowej.

W roku 2002 postanowiłem pójść do Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach. Tam pobierałem nauki gry na fortepianie u Pani Anny Spałek, a w późniejszym czasie nauki gry na organach u Pani Brygidy Tomali. W roku 2007 pomyślnie zdałem egzaminy dyplomowe i uzyskałem tytuł Dyplomowanego Muzyka Kościelnego. Ciekawym doświadczeniem były 3-dniowe warsztaty z improwizacji fortepianowej prowadzone przez Pawła Zareckiego, w których brałem udział w roku 2010. Aktualnie nadal gram w kościele na organach, a także współtworzę młodzieżowy zespół wykonujący muzykę religijną, gdzie gram na instrumentach klawiszowych. Okazyjnie biorę udział w różnych projektach muzycznych – zarówno na płaszczyźnie religijnej jak i rozrywkowej. Prowadzę także sekcję nauki gry na keyboardzie w Gminnym Ośrodku Kultury w Poniszowicach. Muzyka jest dla mnie czymś bardzo ważnym i martwi mnie tylko to, że życie jest zbyt krótkie, aby choć raz usłyszeć wszystko to, co zostało już stworzone.