30 listopada 2013

Segregowanie – pokaż, jak Ty to robisz i wygraj!

Już 30 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury Rudziniec odbędzie się I Rudzinieckie Spotkanie z Recyklingiem. Z tej okazji GOK Rudziniec wraz z Krzysztofem Obrzutem, wójtem Gminy Rudziniec, zachęcają mieszkańców do dzielenia się swoimi pomysłami… na segregację surowców wtórnych.

Sortowanie odpadów to temat stosunkowo nowy i niełatwy. Nie dziwi więc, że wokół niego zgromadziło się już wiele mitów. Jeden z nich mówi, że ci, którzy chcą segregować, muszą się liczyć z koniecznością wygospodarowania dodatkowego miejsca na kosze, co może nieść za sobą pewne niedogodności. Jednak jak głosi stare powiedzenie: dla chcącego nic trudnego. Aby to udowodnić, Gminny Ośrodek Kultury Rudziniec z siedzibą w Poniszowicach ogłasza konkurs pt. „Segregowanie po mojemu”. Patronat nad konkursem objął wójt gminy Rudziniec Krzysztof Obrzut. – Już niejednokrotnie przekonaliśmy się, że nasi mieszkańcy potrafią dosłownie zrobić coś z niczego. Jesteśmy więc pewni, że również w temacie segregacji odpadów wykazują się kreatywnością. Postanowiliśmy nagrodzić rozwiązania ciekawe, pomysłowe, a przede wszystkim skuteczne – mówi Krzysztof Obrzut. – Sam fakt świadomego podejścia do segregacji surowców wtórnych wart jest wyróżnienia. Jeśli do tego ktoś znalazł ciekawy sposób na to, jak to robić w sposób łatwy, prosty i niewymagający poświęcenia wiele miejsca, to naszym zdaniem jest to model godny naśladowania… i nagrodzenia. Konkurs „Segregowanie po mojemu” ma pokazać, że aby segregować, nie trzeba poświęceń – wystarczy pomysł – dodaje Danuta Czok, Dyrektor GOK Rudziniec.

Zgłoszenia, zawierające krótki opis bądź zdjęcie stosowanego rozwiązania, należy przesłać pod adres gokpon@wp.pl do 21 listopada br. Ocenie konkursowego jury podlegać będą kreatywność i praktyczność. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 listopada 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Rudziniec podczas I Rudzinieckiego Spotkania z Recyklingiem, które odbywać się będzie pod hasłem „Recykling – to proste!”. Na autorów najciekawszych rozwiązań czekają nagrody. Więcej informacji oraz szczegółowy regulamin znaleźć można TUTAJ.

Fot.: wikimedia.org