16 sierpnia 2015

XVIII Dni Wielowsi

TAK SIĘ BĘDZIE BAWIĆ WIELOWIEŚ

W dniach 14-15-16 sierpnia 2015 roku już po raz osiemnasty odbędą się Dni Wielowsi – święto całej gminy. Idea zorganizowania tego typu imprezy kulturalnej narodziła się w 1997 roku i  znajduje swą kontynuację każdego lata.

Trzydniowa impreza plenerowa o charakterze kulturalno-rozrywkowo- promocyjnym skierowana jest do lokalnej społeczności oraz gości z ościennych gmin i powiatów. Dni Wielowsi są doskonałą okazją do zapoznania się z jej mieszkańcami oraz nadchodzącymi istotnymi wydarzeniami. Głównymi założeniami organizatorów są integracja uczestników poprzez wspólną zabawę i biesiadę oraz udział w konkursach, występach kabaretów, orkiestr dętych, zespołów muzycznych różnego typu a także zdolnych artystów znanych wszystkim ze sceny śląskiej.

Najmłodszym uczestnikom czas będzie umilać Wesołe Miasteczko oraz inne liczne atrakcje. Kulinarne śląskie smakołyki są nieodłączną częścią udanego biesiadowania, będzie więc można na miejscu skosztować również regionalnych specjałów. Podczas imprezy kulturalnej na estradzie wystąpią: Tenor Czesław Jakubiec Comedy, Jesica z zespołem, Blaskapelle Świbie, Wielowiejska Orkiestra Dęta, Agnieszka Smaruń – laureatka Młode Opole, Rafał Lincner z zespołem oraz zespoły młodzieżowe King Size, Zenit i Relax. Impreza sponsorowana jest przez GAZ-SYSTEM S.A. Operator Gazociągów Przesyłowych. GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Kędzierzyn-Koźle o długości ok. 43 km i średnicy 1000 mm, na terenie woj. śląskiego i opolskiego. Efektem projektowanej inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Górnego Śląska i Opolszczyzny.  Gazociąg relacji Tworóg-Kędzierzyn Koźle będzie stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013r. przyznała inwestycji status Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Ponadto imprezę finansuje Gmina Wielowieś, Gminny Ośrodek Kultury oraz lokalni sponsorzy z gminy Wielowieś. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa mieszkańców Powiatu Gliwickiego i Tarnogórskiego. Do zobaczenia!

plakat XVIII DNI WIELOWSI mj (1)-page-001

Strona internetowa Sponsora imprezy: