Deklaracja dostępności

Anna Blaszczyk – instruktorka warsztatów plastyczno-rękodzielniczych | Gminny Ośrodek Kultury Rudziniec

Gminny Ośrodek Kultury Rudziniec

2 października 2013

Anna Blaszczyk – instruktorka warsztatów plastyczno-rękodzielniczych

ania_bPlastyka, technika i rękodzieło interesowały mnie od zawsze. Życie nie od razu pozwoliło mi na zajmowanie się tym zawodowo, ale zawsze „coś” robiłam. Interesowało mnie malarstwo akwarelowe, rysunek w ołówku, węglem czy pastelami. Lubię eksperymentować z materiałami i technikami. Otarłam się o także o bibułkarstwo, wikliniarstwo, decoupage, wyrób biżuterii, szycie maskotek, filcowanie, dekoracje okolicznościowe, scrapbooking oraz prace w masie solnej… Wielką frajdę sprawia mi tworzenie rzeczy nie tylko pięknych, ale także użytecznych. Od zawsze lubiłam także wykorzystywać teoretycznie niepotrzebne już rzeczy, dając im drugie życie. W taki sposób wpisuję się w dzisiejszą ideę upcyklingu. Ale co to za przyjemność robić coś dla siebie?

Od zeszłego roku swoje pomysły i inspiracje mogę dzielić z uczestnikami warsztatów plastyczno-rękodzielniczych, na których z radością tworzymy z przedszkolakami, dziećmi i młodzieżą oraz – co bardzo mnie cieszy – z osobami dorosłymi, które w dobie seriali i wszechogarniającego internetu i braku czasu mają ochotę wyjść z domu, rozwijać się i dzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi, a także w ciekawy sposób spędzić czas.

Na zajęciach staramy się rozwijać zainteresowania, doskonalić umiejętności, poznawać nowe techniki, oraz oczywiście w miły i kreatywny sposób spędzić czas.